Kandilli Deprem Bilgi Sistemi Uygulaması Hayata Geçirildi

-Aliz-

Üye
Katılım
25 Eylül 2016
Mesajlar
22
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Kandilli Deprem Bilgi Sistemi Uygulaması Hayata Geçirildi

V5tTok.jpg


Depremler, insanları en çok korkutan doğal afetlerin başında geliyor. Depremin yarattığı etkileri ve zararı düşünürsek böyle olması çok normal. İnsanları endişelendiren bu doğal afet konusunda araştırmalarını yürüten Kandilli Rasathanesi, Deprem Bilgi Sistemi isimli uygulamasını hayata geçirerek uygulamayı herkesin kullanımına sundu. Peki, deprem bilgi sistemi nedir? Detaylar haberimizde.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından çıkarılan bu uygulamayı akıllı telefon ve tabletlerinize yükleyebilirsiniz. Deprem Bilgi Sistemi uygulaması sayesinde tüm Türkiye ve yakın çevrede gerçekleşen depremler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Uygulamanın tek amacı depremler hakkında bilgi vermek de değil. Uygulama, Türkiye’nin depremsellik tarihinin verilerine ulaşmayı da planlıyor. Deprem Bilgi Sistemi sayesinde kullanıcılar bulundukları konumlarda daha önceden meydana gelmiş depremleri görebilecekler.

Deprem Bilgi Sistemi, kullanıcıların görüşlerine de ihtiyaç duyacak. Akıllı telefonuna ya da tabletine uygulamayı indirmiş olan kişiler bir deprem olduğunu hissettiklerinde bu depremi nasıl hissettiklerini Kandilli Rasathanesi’ne bildirebilecekler. Uygulamanın bu özelliği sayesinde depremin nerede ve hangi şiddette hissedildiğinin anlaşılması hedeflendiyor.
 
Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.